Curaprox – Be You Explorer Pastë dhëmbësh + Furçë (molle + aloe)

Curaprox – Be You Explorer Pastë dhëmbësh + Furçë (molle + aloe) ju jep gjithçka ju prisni dhe më tepër: mbron nga kariesi, ju jep një aromë të freskët që zgjat, ndihmon kundër ndjeshmerisë, nuk provokon afte, minimizon pllakat dhe kujdeset për mishrat tuaja. Të gjitha këto falë enzimave, hydroxyapatite dhe bimëve. Fluori është i domosdoshëm. Hidroksiapatiti dhe Glukoza Oksidaza, së bashku me përbërësit natyralë, sigurojnë një efekt zbardhues enzimatik që është i butë për dhëmbët. Dhe ksilitol, sheqeri i thuprës, ka shije të ëmbël sepse forcon dhëmbët tuaj dhe lufton bakteret. Ekstraktet e ekinacea, portokalli i hidhur, thua e djallit dhe pennywort indiane mbështesin mukozat tuaja dhe ndalojnë inflamacionin. Plus provitamina B5, e cila promovon formimin e qelizave të reja. Asnjë SLS, pa triclosan, pa mikro plastikë. Një aventurë me mollë dhe aloe vera. 

Përdorni çdo ditë 2-3 herë në ditë, mundësisht pas çdo vakti. Një pastrim i mirë duhet të zgjasë 2 deri në 3 minuta. Për higjienën korrekte të gojës rekomandohet ndërrimi i furçës së dhëmbëve çdo 3 muaj. Per dhembe rezellites, perdorni Curaprox.

Pastat e dhëmbëve me ngjyra CURAPROX sjellin humor dhe ngjyra të mira në jetën e përditshme. CURAPROX Explorer shijon mollën e freskët dhe aloe vera qetësuese. 

 • Efekt zbardhues me glukozë oksidazë
 • Mbrojtje nga kariesi me fluor dhe xylitol
 • Rimineralizon dhe forcon me hydroxylapatite
 • Mentol për freski që zgjat dhe siliza për një pastrim të butë.
 • Echinacea, Devils Claw dhe Pennywort.
 • Kompleks bioflavonoid qitro
 • Provitamin B5 (panthenol)
 • Pa SLS

Pasta e dhëmbëve mund të përdoret për trajtimin e:

 • Fryma e keqe
 • Gjakderdhje e mishrave të dhëmbëve
 • Mbrojtja nga kavitetet
 • Dhembe te paster
 • Frymë e freskët
 • Kujdesi për mishrat e dhëmbëve
 • Inflamacion i mishrave të dhëmbëve
 • Pllakë
 • Dhëmbë të ndjeshëm
 • Smalt i dhëmbëve
 • Zbardhja e dhëmbëve
100 Artikuj

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)

in the same category

8 produkte të tjera në këtë kategori:

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)
Product added to compare.