Curasept Gel Dentrifricio ADS 720

Si funksionon?

Pasta e dhëmbëve  nga Curasept, e linjës ADS, përdor një formulë të veçantë inovative që mbron dhëmbët dhe mishrat e dhëmbëve duke kufizuar çdo rrezik për shëndetin e kavitetit oral.

Formula e tij përmban:

Klorheksidine 0.20% e cila, me një formulë intensive, është në gjendje të ruajë veprimin e saj kundër pllakave dhe kundër baktereve për 8-12 orë;

Sistemi Anti-Discoloration ADS që parandalon njollat ​​e dhëmbëve, një efekt tipik anësor i pastave të tjera me klorheksidinë falë frenimit të dy reaksioneve kimike me origjinë ne procesin e pigmentimit dentar.

Udhëzime mbi përdorimin

Përdoreni si një pastë normale 2-3 herë në ditë për dy muaj.

100 Artikuj

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)

in the same category

8 produkte të tjera në këtë kategori:

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)
Product added to compare.