Kin Gingival Complex Pasta

Përbërja

Klorheksidinë 0.12%

Alpantha - një kombinim i allantoinës dhe panthenolit

Forma farmaceutike

Pastë 75 ml

Përdorimi i caktuar

Sëmundjet e mishit të dhëmbëve dhe periodontit - parodontoza, afte, mushkëri, erozione dhe të tjerët

Profilaksia e kariesit

Reduktimi i pllakave bakteriale dhe gurit

Largimi i aromës së pakëndshme nga goja

Higjiena e gojës gjatë trajtimit

Si antiseptik para dhe pas operacionit

Përparësitë

Alpantha është anti-inflamator, ringjall dhe rigjeneron indin e mishit të dhëmbëve, sjell rehati dhe lehtësim

Përmbajtje e ulët e lëndëve gërryese

Ka një shije të këndshme

Nuk përmban alkool

Efekt afatgjatë nga 8-12 orë

Nuk përmban SLS, nuk shkumëzon

Metoda e përdorimit

Lani dhëmbët për 2-3 minuta të paktën dy herë në ditë, mundësisht pas çdo vakt

100 Artikuj

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)

in the same category

8 produkte të tjera në këtë kategori:

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)
Product added to compare.