Identifikohu me rrjetet sociale

  • Google
* * * * * 25% ULJE * * * * * 15% zbritje normale +10% nëse regjistroheni me Facebook, zbritja mund të përdoret brenda 30 ditësh

Cilësi e lartë Seleniumi me vitaminë C, E, Acai Berry

Selenium është një mineral thelbësor me rol vital në trupin tonë. Vitabiotics Ultra Selenium është një formulë e plotë antioksidante, me Acai Berry, frut nga palma e acai nga Brazili.

Ultra Selenium është e përshtatshme për:

  • Imunitet më të fortë
  • Nëse jeni mbi 50 vjeç
  • Jetë e mbingarkuar, stresi

Ultra Selenium ndihmon në:

Funksionimin e sistemit imunitar

Selenium kontribuon në mirëfunksionimin e sistemit imunitar si dhe për funksionimin normal të tiroides.

Shëndetin e flokëve, thonjve, lëkurës

Selenium kontribuon në funksionimin normal të flokëve dhe thonjve. Vitamina C kontribuon në formimin e kolagjenit për një funksion normal të lëkurës.

Mbrojtjen qelizore

Vitaminat C, E & Selenium kontribuojnë në mbrojtjen qelizore nga stresi oksidativ të shkaktuar nga radikalet e lira. Radikalet e lira gjenden në mjedis, burimet e të cilave përfshijnë dritën e diellit, tymin e cigares, ndotjen dhe faktorë të tjerë të jetës moderne.

Reduktim i lodhjes dhe plogështisë

Vitamina C kontribuon në reduktimin e lodhjes dhe ndihmon në një funksionim normal psikologjik.

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni një tabletë në ditë pas vaktit tuaj kryesor. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditor.

  • E përshtatshme për vegjetarianë
  • Pa ngjyrues artificialë
  • Pa laktozë
  • Pa gluten
  • Pa kripë ose maja
  • Nuk është e testuar në kafshë
100 Artikuj

in the same category

3 produkte të tjera në këtë kategori:
Product added to compare.