Ultra Selenium është e përshtatshme për:

Imunitet më të fortë

Nëse jeni mbi 50 vjeç

Jetë e mbingarkuar, stresi

Ultra Selenium ndihmon në:

Funksionimin e sistemit imunitar

Selenium kontribuon në mirëfunksionimin e sistemit imunitar si dhe për funksionimin normal të tiroides.

Shëndetin e flokëve, thonjve, lëkurës

Selenium kontribuon në funksionimin normal të flokëve dhe thonjve. Vitamina C kontribuon në formimin e kolagjenit për një funksion normal të lëkurës.

Mbrojtjen qelizore

Vitaminat C, E & Selenium kontribuojnë në mbrojtjen qelizore nga stresi oksidativ të shkaktuar nga radikalet e lira. Radikalet e lira gjenden në mjedis, burimet e të cilave përfshijnë dritën e diellit, tymin e cigares, ndotjen dhe faktorë të tjerë të jetës moderne.

Reduktim i lodhjes dhe plogështisë

Vitamina C kontribuon në reduktimin e lodhjes dhe ndihmon në një funksionim normal psikologjik.

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni një tabletë në ditë pas vaktit tuaj kryesor. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditor.

E përshtatshme për vegjetarianë

Pa ngjyrues artificialë

Pa laktozë

Pa gluten

Pa kripë ose maja

Nuk është e testuar në kafshë

100 Artikuj

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)

in the same category

8 produkte të tjera në këtë kategori:

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)
Product added to compare.