Neurotynox

Çfarë përmban Neurotynox dhe si funksionon?

Përgatitja përmban monofosfat uridine, vitamina B (B1, B12, B6, acid folik) dhe vitaminë D. Monofosfati i urinës është një nukleotid që kryen funksione të shumta në trup. Ka një efekt të dobishëm në funksionimin e sistemit nervor. Ka, ndër të tjera thelbësore në sintezën e fosfatidilkolinës, një përbërës i rëndësishëm i membranave qelizore (përfshirë qelizat nervore). Vitaminat B janë thelbësore për funksionimin e duhur të sistemit nervor. Mangësitë e tyre mund të çojnë në shqetësime në prodhimin e mbështjellësit të mielinës, përçimin e impulseve nervore dhe prodhimin e neurotransmetuesve. Ato luajnë një rol të rëndësishëm në transformimin e metabolizmit të energjisë. Vitamina D luan një rol të rëndësishëm në shumë procese biologjike, përfshirë rregullimin e metabolizmit të kalciumit dhe fosfatit dhe është thelbësore për funksionimin e duhur të muskujve dhe sistemit imunitar. Mangësitë e tij mund të shoqërohen me zhvillimin e shumë sëmundjeve, përfshirë sëmundjet e sistemit nervor qendror.

Përdorimi i rekomanduar: 1 tabletë në ditë; merre pas një vakt, pije me ujë.

100 Artikuj

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)

in the same category

8 produkte të tjera në këtë kategori:

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)
Product added to compare.