Avene – Krem dielli me SPF 20 

Produktet fotombrojtëse Avène sigurojnë një mbrojtje të gjerë përsa i përket spektrit UV falë bashkimit ekskfuziv të përbërësve SunSitive Protection të krijuar nga kërkimet Pierre Fabre: Një kompleks fotombrojtës të optimizuar nga një galenikë e qëndrueshme dhe efikase në kohë. Ujë Termal Avène qetësues anti-irritues. Para çdo ekspozimi në diell, vendoseni në mënyrë të barabartë në fytyrë. - Rinovoni shpesh aplikimin në rast ekspozimi të zgjatur dhe pas çdo larjeje. Ekspozimi i duhur në diell - Mos e ekspozoni veten në orët më të nxehta, dmth nga ora 11 e mëngjesit deri në 4 pas mbrëmjes - Mbrohuni nga dielli (kapelë me sy të gjerë, syze dielli, bluzë ...) - Mos i ekspozoni foshnjat dhe fëmijët direkt në Diell. - Për të respektuar nivelin e mbrojtjes të treguar nga "faktori i mbrojtjes nga dielli" (SPF), duhet të vendoset një shtresë prej 2 mg / cm2 e lëkurës, e cila korrespondon me afërsisht 36 gram. 

100 Artikuj

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)

in the same category

8 produkte të tjera në këtë kategori:

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)
Product added to compare.