• -5%
    Mustela Protective Lait Solaire Spf 50+ Mustela - 1

Mustela Protective Lait Solaire Spf 50+

PËRBËRËSIT DHE NATYRALITETI: 

Sistem filtrash foto-mbrojtës SPF50+ UVB UVA  

Avocado Perseose®: përbërës aktiv me origjinë natyrale i patentuar që përforcon barrierën e lëkurës dhe ruan pasurinë e saj qelizore nga agresionet e rrezeve UV

KËSHILLA PËRDORIMI: 

Rekomandohet të mos ekspozohen direkt në diell fëmijët nën 3 vjeç. Në rast ekspozimi të paevitueshëm,

aplikoni produktin në shtresë të trashë mbi lëkurë të thatë, në fytyrë dhe trup para ekspozimit dhe rinovojeni aplikimin të paktën çdo 2 orë dhe pas çdo larjeje.

Mos i ekspozoni direkt në diell fëmijët e vegjël. Vishini një kapelë, një këmishë dhe syze dielli. Shmangni kontaktin me sytë.

Kënaqësi përdorimi

Qumësht kremoz, përhapet me lehtësi mbi lëkurën e bebes dhe nuk ngjit pas aplikimit.

E mban lëkurën të butë, elastike dhe të hidratuar.

Forma e tij galenike e lehtë dhe e padukshme mbi lëkurë është shumë rezistente ndaj ujit, transpirimit ose fshirjeve me peshqir apo veshjeve.

Tubet me kapak që nuk lejon rrjedhjen e produktit dhe lejon marrjen e sasisë së nevojshme.

86 %  përbërës me origjinë natyrale

Lëkura të ndjeshme dhe intolerante ndaj diellit duke përfshirë dhe lëkurat me tendencë atopike

Testuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik .

Tolerancë e lartë 

Hipoalergjenik - Formuluar për të minimizuar rreziqet nga reaksionet alergjike.

0% parfum, alkool.

 *Përfshi edhe neonatët duke respektuar rregullat e qëndrimit në diell.

100 Artikuj

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)

in the same category

7 produkte të tjera në këtë kategori:

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)
Product added to compare.