Identifikohu me rrjetet sociale

 • Google
10% ULJE nëse regjistroheni me Facebook, zbritja mund të përdoret brenda 30 ditësh
 • Për lëkurë, flokë dhe thonj të shëndetshëm
 • Antioksidant i fuqishëm i rekomanduar nga specialistët
 • Ndihmon në një funksion të mirë të trurit
 • Formë me përthithje të lartë të Zinkut
 • E përshtatshme për Veganë dhe Vegjetarianë

Tabletat Solgar® Chelated Zinc ofrojnë cilësi “premium” në një formë shumë të përthithshme. Një lëndë ushqyese kryesore, zinku është një mineral thelbësor dhe vital për shumë funksione në trup. Ai mundëson lëkurë, flokë dhe thonj të shëndetshëm dhe ka veprim antioksidant, i cili ndihmon në luftimin e radikalëve të lira. Radikalet e lira janë molekula të paqëndrueshme që mund të dëmtojnë qelizat në trupin tuaj dhe shoqërohen me plakje të parakohshme dhe probleme shëndetësore. Zinku gjithashtu kontribuon në një sistem të shëndetshëm imunitar dhe ka veti të dobishme për mbështetjen e energjisë, pjellorinë dhe shëndetin e mashkullit.

Solgar Chelated Zinc është një formë premium, e patentuar e këtij nutrienti të rëndësishem.
Pse i Kelatuar (Chelated)? Procesi i kelatimit jep minerale që kanë një shkallë më të madhe përthithjeje dhe përdorimi sepse kelati mund të dergojë mineralet direkt në qeliza.

Doza ditore do të kontribuojë në:

 • Mirëmbajtjen e flokëve, thonjve dhe lëkurës
 • Metabolizmin e karbohidrateve
 • Funksionin konjitiv
 • Fertilitetin dhe riprodhimin
 • Metabolizmin e vitaminës A
 • Nivelet e testosteronit në gjak
 • Në sy të shëndetshëm
 • Në sistemin imunitar
 • Mirëmbajtjen e kockave
 • Mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ

Pa gluten

Udhëzime mbi përdorimin

Këshillohet marrja e një tablete në ditë e cila përmban 22mg Zink.

100 Artikuj

in the same category

8 produkte të tjera në këtë kategori:
Product added to compare.