Identifikohu me rrjetet sociale

 • Google
10% ULJE nëse regjistroheni me Facebook, zbritja mund të përdoret brenda 30 ditësh
 • Kompleks i avancuar i dizenjuar për të mbështetur trupin tonë
 • Në rastet e stresit dhe lodhjes
 • Shpërndan nutrientë të rëndësishëm, duke përfshirë një spektër të gjerë të nutrientëve me performancë të lartë
 • Pa gluten, grurë, maja, produkte të qumështit, konservantë ose aroma artificiale
 • E përshtatshme për veganë dhe vegjetarianë

Solgar Earth Source Multi Nutrient Formula përfshin përbërës natyrorë bimorë dhe i kombinon ato me vitamina dhe minerale, acide yndyrore thelbësore dhe fibra për të krijuar formulën më të plotë ushqyese ndonjëherë.

Një dozë ditore prej 3 tabletash jep të gjithë përbërësit e mëposhtëm kryesorë:

 • Vitamine C – askorbat kalciumi me trëndafil të eger. Askorbati i kalciumit është i tamponuar të jetë më pak acid dhe më i butë në stomak sesa format e tjera të vitaminës C.
 • Vitamina E natyrale – një lëndë ushqyese antioksidante, e cila në formën e saj natyrale është më aktive biologjikisht sesa vitamina E sintetike.
 • Formula përfshin koenzimat e vitaminës B për perthithjen dhe shfrytëzimin maksimal. Vitaminat B janë thelbësore për çlirimin e energjisë së ruajtur në ushqim.
 • Formula unike e Earth Source ® Multi-Nutrient është formuluar posaçërisht duke përdorur minerale në forma të njohura për perthithjen optimale dhe disponueshmërinë e tyre, duke përfshirë kelatet aminoacide dhe forma të tjera minerale organike.
 • Bisglycinate Hekuri – një formë shumë e absorbueshme e hekurit që ka më pak të ngjarë të japë kapsllëk dhe është më e butë në traktin tretës sesa format e tjera të hekurit. Mungesa e hekurit shkakton anemi duke rezultuar në lodhje dhe ulje te imunitetit.
 • Chromium Picolinate – burim pa maja i kromit që ndihmon në ruajtjen e niveleve normale të sheqerit në gjak.
 • Bioflavonoidet e agrumeve – që gjenden së bashku me vitaminën C në natyrë, veçanërisht në frutat dhe perimet siç janë specat, manaferrat dhe agrumet.
 • Bromelain (nga ananasi); HCI Betaineamylaselipase;
 • Celulaza – enzima tretëse që rrjedhin nga burime vegjetariane të cilat ndihmojnë përkatësisht shpërberjen e proteinave, karbohidrateve, yndyrnave dhe fibrave.
 • Beta karotene – një anëtar i një familje me mbi 400 komponime natyrale të quajtura karotenoide, të cilat kanë veti të fuqishme antioksidante dhe janë të rëndësishme si pjesë e një diete të shëndetshme. Beta karotene mund të shndërrohet në trup në retinol (vitaminë A).
 • Klorofili – pigmenti jeshil që gjendet në bimë, i cili përdoret nga bimët për të prodhuar energji nga drita në një proces të quajtur fotosintezë. Struktura molekulare e klorofilit i ngjan hemoglobinës, molekulës që mbart oksigjenin në gjak.
 • Spirulina – një algë blu-jeshile; Lëngu i grurit;  Lëngu i elbit – bimësia e re e mbjellë e elbit;
 • Vaji i farës së lirit – një vaj i presuar ne të ftohtë që siguron një ekuilibër të acideve yndyrore omega 3 dhe omega 6 në formën e acidit alfa-linoleik dhe acidit linoleik.
 • Pluhur të vajit të lulediellit dhe borago.
 • Chlorella – një ushqim jeshil.
 • Poleni i bletëve – poleni është agjenti riprodhues mashkull i bimëve të lulëzuara që bartet nga bleta punëtore femra për të fekonduar bimë të tjera.
 • Ginseng (Siberian) – klasifikuar si një adaptogen, një substancë natyrale e cila ndihmon për t’u përshtatur me stresin fizik dhe mjedisor.
 • Hudhra – përdorimi i hudhrës daton të paktën 4000 vjet. Hudhra është një burim natyror i komponimeve që përmbajnë squfur si alicina dhe metionina.
 • Baza barishtore aktive – siguron një përzierje të pluhurave barishtorë të dizejnuar për të plotësuar gamën e gjerë të ushqyesve të cilat gjenden në formulën e Earth Source.
 • Krunde të tërshërës dhe fibra të pektinës së mollës – fibra të tretshme.

Udhëzime mbi përdorimin

Rekomandohet marrja e 1-3 tabletave në ditë. Mos e përdorni gjatë shtatzanisë. Përmban sojë.

100 Artikuj

in the same category

8 produkte të tjera në këtë kategori:
Product added to compare.