Identifikohu me rrjetet sociale

  • Google
  * * * * * 25% ULJE * * * * * Përfitoni nga zbritje prej 15% nëse regjistroheni përmes Facebook +10% zbritje kuponi që mund të përdoret brenda 30 ditësh.

  Solgar – Magnesium Citrate

  2 600,00 Lekë
  Sasia

  • Formë shumë e përthithshme nga organizmi citrat magnezi
  • Mbështet funksionimin e muskujve dhe sistemit nervor
  • Ndihmon në mirëqenien e kockave
  • Mbështet çlirimin e energjisë dhe reduktimin e lodhjes
  • Kontribuon në balancën mendor
  • I përshtatshëm për veganë dhe vegjetarianë
  • Pa gluten, pa nënprodukte bulmeti

  Magneziumi konsiderohet nga ekspertët si jetësor në kryerjen e proceseve vitale të organeve në trupin tonë.

  Ky produkt nga Solgar vjen në formën e citratit të Magnesiumit e cila është një formë shumë e përthitshme e këtij minerali krahasuar me format e tjera të zakonshme që janë në treg të oksideve. Për këtë arsye Magnesium Citrate është ideal për individët që kanë probleme me traktin tretës apo ato që nuk i përthithin format e tjera të këtij minerali me lehtësi.

  Përveç konsumimit më të lartë të ushqimeve të pasura me magnesium, si zarzavatet, arrat dhe farat përdorimi i 2 tabletave në ditë Solgar® Magnesium Citrate, është një mënyrë shumë e mirë për mbështetjen e mirëqenies së organizmit.

  100 Artikuj