Mbështetje e lartë për trurin me DHA

DHA (Docosahexaenoic acid) – është një acid yndyror esencial omega-3 që nuk prodhohet nga vetë trupi por merret me anë të dietës nga qumështi i gjirit, vaji i peshkut ose vaji i algave. Është ndërtues strukturor i trurit të njeriut, korteksit cerebral, lëkurës dhe retinës të syrit.

Neurozan Plus kombinon mikro-nutrientë specifikë për trurin me kapsula me përmbajtje Omega-3 DHA.

Ushqim për trurin:

Funksionimi i trurit

Omega-3 ofron 300mg DHA* e cila kontribuon në funksionimin normal të trurit.

Performanca e sistemit nervor

Hekuri, zinku dhe jodi kontribuojnë në funksionimin normal konjitiv plus acidin pantotenik i cili kontribuon në zhvillimin performancën normale të sistemit nervor.

Sistemi nervor

Tiamina (vit. B1), magneziumi dhe vitamin C kontribuojnë në funksionimin normal të sistemit nervor.

Nutrientë specifikë për trurin:

L-Argninë

Fosfatidilserinë

5-HTP

Gingko Biloba

Co-Q10

Nivele ideale të vitaminës D3

Tableta përmban një sasi ideale të vitaminës D 25mcg (1000 IU) në formën e vitaminës D3 (kolekalciferol) që është forma më e preferuar pasi në këtë formë sintetizohet nga lëkura gjatë ekspozimit në diell.

Shëndeti dhe vitaliteti

Kjo formulë e avancuar përfshinë nutrient që ndihmojnë të gjithë organizmin:

Vitamina C, hekuri dhe bakri kontribuojnë në çlirimin normal të energjisë

Seleniumi dhe zinku kontribuojnë në funksionimin normal të sistemit imunitar

Duke qënë se Neurozan Plus është një formulë e plotë dhe gjithëpërfshirëse nuk është nevoja të përdoren multivitamina të tjera.

*Efektet positive për trurin arrihen me një doze ditore prej 250mg DHA.

Udhëzime mbi përdorimin

Një tabletë në ditë (nga blisteri lejla)

Dhe një kapsulë në ditë (nga blisteri rozë)

Gëlltitini të dyja me ujë ose me një pije të ftohtë në vaktin tuaj kryesor. Mos e përtypni. Mos tejkaloni dozen e rekomanduar.

100 Artikuj

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)

in the same category

8 produkte të tjera në këtë kategori:

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)
Product added to compare.