Rëndësia e acideve yndyrore Omega-3

Acidet yndyrore Omega-3 janë një klasë speciale e acideve yndyrore të pangopura të cilat gjenden më së shumti në vajrat e farave të bimëve, vajin e arrës dhe në disa lloje peshqish si sardelet dhe salmoni. Shumë studime shkencore kanë theksuar përfitimet e acideve yndyrore Omega-3 në shumë aspekte si në zemer, tru dhe për një shikim normal. Omega-3 luan rol të rëndësishëm në rolin funksional dhe strukturor të retinës, pjesa e syrit që zbulon dritën.

Muret e retinës rigjenerohen vazhdimisht, pra kërkohet një marrje konstante e acideve yndyrore Omega-3 dhe në veçanti e DHA. Meqë kjo nuk mund të prodhohet nga vetë trupi, një mungesë në dietë mund të ketë ndikim të drejtepërdrejtë në retinë. Omega- 3 është thelbësor në një shikim të mirë të syrit nga lindja deri në moshat e mëdha.

Mbrojtja e qelizave

Visionace Plus përmban vitaminat C dhe E si dhe mineralet Zink dhe Selenium të cilat kontribuojnë në mbrotjen e qelizave nga stresi oksidativ.

Bakri dhe Seleniumi ndihmojnë në funksionimin e sistemit imunitar dhe tiamina (vitamina B1) ndihmojnë në funksionimin e zemrës.

Luteina i përket një klase të quajtur karrotenoide dhe është pigmenti dominant në retinë. Visionace Plus ofron një total prej 12mg Luteinë.

Pa ngjyrues artificialë

Pa laktozë

Pa konservantë

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni një tabletë në ditë (blisteri blu), plus një kapsulë (blisteri roze) në ditë.Pijeni me ujë ose një lëng të ftohtë. Mos e përtypni. Mos e tejkaloni dozën tuaj ditore.

100 Artikuj

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)

in the same category

4 produkte të tjera në këtë kategori:

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)
Product added to compare.