Identifikohu me rrjetet sociale

  • Google
  * * * * * 25% ULJE * * * * * Përfitoni nga zbritje prej 15% nëse regjistroheni përmes Facebook +10% zbritje kuponi që mund të përdoret brenda 30 ditësh.

  Solgar – Methylcobalamin, vitaminë B12 (1000mcg)

  2 100,00 Lekë

  Përshkrimi i Produktit
  Metilkobalamin (apo ndryshe Vitamina B12) vjen nga Solgar në një formulim që përthithet menjëherë dhe me efektivitet nga organizmi. Tabletat sublinguale përmbajnë 1000 μg Vitaminë B e cila luan role të ndryshme në organizëm si reduktimi i lodhjes, çlirimi i energjisë nga ushqimet dhe mbështetja e vitalitetit tuaj.
  E prezantuar në formën e tabletave sublinguale (që shkrihen nën gjuhë), ky produkt merret me lehtësi e rëndësishme kjo dhe për personat me dietë ushqimore kufizuese. Vitamina B12 në gjendje natyrore gjendet tek peshku, produktet e bulmetit, mishi etj – prandaj është i rëndësishëm përdorimi i një shtese ushqimore në rastin kur nuk i konsumoni këto ushqime (psh veganët dhe vegjetarianët). Tabletat sublinguale Solgar shkrihen nën gjuhë gjë që do të thotë që stomaku shmanget dhe vitamina B12 përthithet direkt në gjak.

  Sasia

  Vitamin B12 mbështet metabolizmin e energjisë dhe:

  Ndihmon në funksionimin normal të sistemit nervor
  Metabolizmin normal të homocisteinës
  Ndihmon funksionet normale fiziologjike
  Ndihmon në formimin e rruazave të kuqe të gjakut
  Ndihmon në funksionimin normal të sistemit imunitar
  Ndihmon në ndarjen qelizore

  100 Artikuj