Vitamina C

Vitamina C është një faktor ushqyes i domosdoshëm, i cili, duke mos u sintetizuar nga trupi i njeriut, duhet të administrohet nga jashtë.

Zbatimi lokal i Vitaminës C është mënyra zgjedhëse për të kompensuar çdo situatë të deficitit të lëkurës.

Acidi L-Askorbik është forma e Vitaminës C e përdorur nga trupi, efektet e dobishme të së cilës janë përshkruar gjerësisht.

Këto përfshijnë stimulimin e sintezës së kolagjenit, fotoprotektimin nga UVA dhe UVB, veprimin e ndriçimit në pikat e hiperpigmentimit.

Për shkak të këtyre karakteristikave, Vitamina C (Acid L-Askorbik) tregohet në trajtimin e plakjes së lëkurës, çngjyrosjet e lëkurës (gjithashtu si parandalim i atyre pas lazer) dhe si një ndihmës në trajtimin e disa dermatozave.

100 Artikuj

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)

in the same category

8 produkte të tjera në këtë kategori:

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)
Product added to compare.