Active filters

BIODERMA – Cicabio SPF 50+

0 1 2 3 4 0 Review(s) 
Regular price ALL3,070Price ALL2,763 -10%
Availability: 100 In Stock

Cicabio SPF 50+ ndihmon në riparimin e lëkurës së dëmtuar të ekspozuar në diell duke vepruar në çdo fazë të procesit të rindertimit biologjik të epidermës dhe kufizimin e rrezikut të hiperpigmentimit të shenjave e njollave. E përshtatshme për të gjithë familjen. Për fëmijët nën 3 vjeç këshillohuni me mjekun ose farmacistin. .

 • Kombinimi sinergjik i resveratrolit, bakrit dhe centella asiatica lehtëson rigjeneremin e epidermës.
 • Mbrojtja shumë e lartë SPF 50+ kufizon rrezikun e hiperpigmentimit.
 • Agjentët anti bakterialë (bakri-zinku) pastrojnë epidermën.
 • Antalgicine™ qetësojnë menjëherë ndjesinë e diskomfortit dhe redukton ndjesinë e kruarjes.
 • Tekstura mbrojtëse dhe hidratuese, me bazë acidin hialuronik, nuk është e yndyrshme dhe e ngjitshme.  
 • Formule pa parfum
 • Pa agjentë artificialë ngjyrues (ngjyra e produktit është natyrale dhe si rezultat i përbërësve aktivë)
 • Jo komedogjenik
 • Rezistent ndaj ujit
 • Hipoalergjik
 • I përshtatshëm me make-up
 • Tolerancë shumë e mirë.

Avene – Xeracalm A.D Balsam për lëkura atopike

0 1 2 3 4 0 Review(s) 
Regular price ALL2,900Price ALL2,610 -10%
Availability: 100 In Stock

Calm sensitive and itchy skin due to atopic dermatitis eczema with the award-winning XeraCalm A.D Lipid-Replenishing balm. Based on a formula created around the active biotechnological innovation I-modulia, this ultra-rich balm reduces itching sensations from dryness and alleviates redness and inflammation due to hyperreactivity.

Product added to compare.