Uriage Eau Thermale Water Sleeping Mask

Zhyt lëkurën tuaj në një "Banjë Termike" të vërtetë. Fuqia hidratuese e Ujit Termik Uriage në një maskë unike të natës me një strukturë uji xhel ultra të lehtë. Lëkura është e pushuar, si "8 orë gjumë": cilësi e lëmuar e lëkurës, lëkurë plotësisht e hidratuar, elastike dhe e butë, për një ngjyrë ultra të freskët.

Kjo Maskë Uji e pasuruar me Ujë Termal Uriage ndihmon në rindërtimin e barrierës së lëkurës për të mbajtur një normë optimale të hidratimit. Ekstrakti i tij antioksidant Edelweiss lë hapësirë ​​për lëkurë të freskët dhe rrezatuese.

Lejon të reformojë një film sipërfaqësor dhe gradualisht të lëshojë agjentët hidratues që përmban për të zbutur lëkurën.

Vepron në rindërtimin e çimentos korneocitare për të rritur në mënyrë të qëndrueshme hidratimin e lëkurës së etur.

Testuar nën kontroll dermatologjik.

Jo komedogjene.

Përdorimi

Aplikoni një shtresë të hollë çdo natë në të gjithë fytyrën e pastruar.

Lëreni brenda natës.

Shpëlajeni kur zgjoheni me Ujë Termik Micellar ose spërkatni fytyrën me Ujë Termal Uriage për të zgjatur hidratimin e lëkurës tuaj.

Përbërësit

AQUA (ujë, EAU) ● butilen MIXED ● dimetikon ● glicerinë ● 1,2-HEXANEDIOL ● SQUALANE ● amonit ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE / VP kopolimer ● XYLITYLGLUCOSIDE ● trehaloze ● ure ● ANHOLENE-GLYLEN-CYLITEN-X-CYLENT-X-CYLITEN-X- CYLENT-X-CYLENT-X-CYLENT-X-CYLENT-X-CYLENT-X-CYLEN-X-CYLEN-X-CYLENT-X-CYLENE-X-CYLENE-X-CYLENE-X-CYLENE-X-CYLENE- X-CYLENE-X-CYLENE-X-CYLENE-X-CYLENE-X-CYLENE-X-CYLENE-X-CYLENE-X-CYLENE-XYLENE-X-CYLENE-X-GLYCOL, E-GLYCOL, ● XYLITYLGLUCID ● pARFUM (FRAGRANCE) ● Hyaluronate natriumi ● GLUKOZË ● ALGIN ● CAPRYLYL MIXED ● disodium fosfat ● glyceryl poliakrilat ● pullulan ● alkool ● LEONTOPODIUM ALPINUM FLOWER / fletë Ekstrakt ● kalium CIODIUM 420) ACRYLATE ● ACRYLATE ● glyceryl poliakrilat ● pullulan ● alkool ● LEONTOPODIUM ALPINUM LULE / EKSTRAKT EA POTASIUM CIODIUM 420) AKRYLATE PH FOSFAT AKRILIK ● ACRYLATE ● PULLULAN ● ALCOHOL ● LEONTOPODIUM ALPINUM LULE / GJET EXTRAKT OS ACKOTIKUM OT OT

100 Artikuj

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)

in the same category

8 produkte të tjera në këtë kategori:

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)
Product added to compare.