Subcategories

  Filtrat aktiv

  Solgar – Methylcobalamin, vitaminë B12 (1000mcg)

  0 1 2 3 4 0 Review(s) 
  Çmimi i rregullt 2 100 LekëÇmimi 1 890 Lekë -10%
  Availability: 99 In Stock

  Metilkobalamin (apo ndryshe Vitamina B12) vjen nga Solgar në një formulim që përthithet menjëherë dhe me efektivitet nga organizmi. Tabletat sublinguale përmbajnë 1000 μg Vitaminë B e cila luan role të ndryshme në organizëm si reduktimi i lodhjes, çlirimi i energjisë nga ushqimet dhe mbështetja e vitalitetit tuaj.

  Vitabiotics – Feroglobin B12 (kapsula)

  0 1 2 3 4 0 Review(s) 
  Çmimi i rregullt 1 200 LekëÇmimi 1 080 Lekë -10%
  Availability: 100 In Stock

  Feroglobin-B12 është një suplement hekuri me zink dhe vitamina B, i formuluar për ti dhënë trupit sasinë ideale të hekurit pa dëmtuar stomakun. Përveç se është i rëndësishëm për gjakun tonë, hekuri ndihmon dhe ne funksionimin normal të sistemit imunitar dhe funksioneve konjitive. Hekuri është i rëndësishëm për një numër funksionesh në trupin tonë,

  Vitabiotics – Feroglobin B12 (liquid)

  0 1 2 3 4 0 Review(s) 
  Çmimi i rregullt 1 250 LekëÇmimi 1 125 Lekë -10%
  Availability: 100 In Stock

  Ferglobina është një lëng me shije mjalti dhe portokalli formula e të cilës përmban nutrientë që ndihmojnë në mirëmbajtjen e një organizmi të shëndetshëm dhe vital. Hekuri është në formën e një kompleksi citrat – hekur që zvogelon efektin irritues në stomak, bashkë me vitaminat B dhe gjurmë elementesh të tjerë. 

  Oviron Capsules

  0 1 2 3 4 0 Review(s) 
  Çmimi i rregullt 2 769 LekëÇmimi 2 492 Lekë -10%
  Availability: 98 In Stock

  Hekuri ndihmon qelizat e kuqe të gjakut të shpërndajnë oksigjen nga mushkëritë në qelizat në të gjithë trupin. Kur oksigjeni dorëzohet, hekuri ndihmon qelizat e kuqe të gjakut të mbajnë mbetjet e dioksidit të karbonit përsëri në mushkëri për t'u nxjerrë. Hekuri gjithashtu luan një rol në shumë reaksione thelbësore kimike në trup. Në njerëzit me mungesë hekuri, qelizat e kuqe të gjakut nuk mund të mbajnë oksigjen të mjaftueshëm në trup sepse nuk kanë mjaft hekur. Njerëzit me këtë gjendje shpesh ndihen shumë të lodhur. Formula jonë ofron një burim ideal që kombinon Hekurin me lëndë të tjera ushqyese për ndërtimin e gjakut siç janë acidi folik dhe vitaminat B1, B2 & B3 dhe Vitamina C, të cilat gjithashtu mund të kontribuojnë në zvogëlimin e lodhjes dhe lodhjes suaj. 

  Anemia

  0 1 2 3 4 0 Review(s) 
  Çmimi 0 Lekë
  Shtoni në shportë
  Availability: Out of stock

  Hekuri përdoret në:

  Duke plotësuar dietën me hekur dhe parandalimin ose trajtimin e nivelit të ulët të hekurit në gjak. Ajo mund të përdoret edhe për kushte të tjera të përcaktuara nga mjeku juaj. Hekuri është një nga mineralet thelbësore të trupit.

  Vitamina C e përtypshme për fëmijët * 30 tableta

  0 1 2 3 4 0 Review(s) 
  Çmimi i rregullt 1 050 LekëÇmimi 945 Lekë -10%
  Availability: 100 In Stock

  Tableta të përtypshme me vitaminë C për fëmijët me shije portokalli të madhe

  Power Health Vita – C fëmijët përmbajnë sasinë e duhur të vitaminës C për të përmbushur kërkesat e përditshme të fëmijëve. Vjen në një formë të përtypshme dhe shumë të shijshme! Vitamina C është vitamina më popullore si ajo:

  • Kontribuon në funksionimin normal të sistemit imunitar*.
  • Rrit thithjen e hekurit*.
  • Kontribuon në metabolizmin normal të energjisë-dhënëse*.
  • Kontribuon në funksionimin normal të sistemit nervor*.
  • Kontribuon në funksionin normal psikologjik *
  • Kontribuon në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ*.
  • Kontribuon në formimin normal të kolagjenit për funksionin normal të enëve të gjakut kockat, cartilage, çamçakëz, lëkurë, dhëmbët*.

  Kapsula Emacrit

  0 1 2 3 4 0 Review(s) 
  Çmimi i rregullt 2 860 LekëÇmimi 2 574 Lekë -10%
  Availability: 100 In Stock

  Emacrit Capsule

  Ulja e nivelit të hekurit në gjak shkakton një zinxhir të pafund problemesh shëndetësore, duke filluar me mosfunksionimin e qelizave të kuqe të gjakut, vështirësi në frymëmarrje për shkak të mungesës së furnizimit normal me oksigjen, dhimbje koke dhe humbje të fokusit, etj.

  Emacrit Capsule, nga Pharmaline, është një suplement ushqimor i formuar nga kombinimi i saharozës së hekurit (formë e mikronizuar dhe e mikrokapsuluar që mundëson tretje dhe përthithje të shpejtë) dhe vitaminave C, B6 dhe B12. Prania e vitaminave jo vetëm që përmirëson funksionalitetin e trupit, por ka si synim kryesor thithjen sa më efikase të hekurit, nxitjen e formimit normal të rruazave të kuqe të gjakut dhe uljen e humbjes së energjisë apo lodhjes. Rifitoni forcën dhe energjinë e munguar me Emacrit.

  EMACRIT x 30 BUSTINE

  0 1 2 3 4 0 Review(s) 
  Çmimi i rregullt 2 860 LekëÇmimi 2 574 Lekë -10%
  Availability: 100 In Stock

  EMACRIT x 30 BUSTINE

  Suplement ushqimor, me formulë që përmban saharozë hekuri, acid folik dhe vitamina C, B6 dhe B12, i cili përdoret për të trajtuar mungesën e këtyre elementeve në organizëm ose për të rimbushur depozitat ushqyese në rastet e rritjes së kërkesës për to. Hekuri, së bashku me acidin folik dhe vitaminat B6 dhe B12, nxit formimin normal të qelizave të kuqe të gjakut dhe ndihmon në reduktimin e lodhjes dhe prishjes. Forma e mikronizuar dhe e mikronkapsuluar e saharozës së hekurit garanton tretshmëri dhe përthithje të lartë, duke shmangur në të njëjtën kohë shijen metalike dhe çrregullimet klasike që lidhen me integrimin e hekurit. Formulimi është optimizuar me shtimin e vitaminës C, e cila rrit përthithjen e hekurit në gjak. 

  Product added to compare.