Hemoglobina si transportuese e oksigjenit

Formimi i hemoglobinës për rruazat e kuqe të gjakut kërkon një furnizim të vazhdueshëm me hekur dhe të tjerë kofaktorë. Hemoglobina mbart oksigjenin në tru, zemër, muskuj dhe përgjatë gjithë trupit.

Feroglobina e lëngshme përmban hekur i cili kontribuon në funskionimin normal të hemoglobinës dhe transportin normal të oksigjenit në trup.

Ky kombinim i veçantë gjithashtu përmban Vitaminë C që rrit përthithjen e hekurit, vitamin B6 & B12 që kontribuon në çlirimin normal të energjisë dhe bashke me folat-in ndihmon në pakësimin e lodhjes.

Kush mund të ketë nevojë për suplement hekuri?

Feroglobina dhe shtesat e saj ushqimore ndërtuese të gjakut janë ideale për çfarëdolloj moshe dhe mund të jenë edhe më shumë rezultative për :

Atletët dhe individët që meren me aktivitet sportiv

Femrat gjatë menstruacioneve ose shtatëzanisë

Individët mbi 50 vjeç

Përdorimi

Të rriturit – 1 lugë çaji 2 herë në ditë

Fëmijët (3-6 vjeç) –  1/2 lugë çaji 2 herë në ditë

Fëmijët (7-12 vjeç) –  1 lugë çaji 1-2 herë në ditë.

Tunde mirë përpara përdorimit. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar. Përdorimi mund të vazhdohet për sa kohë të jetë e nevojshme. Ky produkt është zevendësues i Feroglobinës (kapsulë).

E përshtatshme për fëmijë.

E përshtatshme për vegjetarianë ( E aprovuar nga shoqata e vegjetarianëve ).

Pa alkool

Pa ngjyrues

Pa laktozë

100 Artikuj

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)

in the same category

5 produkte të tjera në këtë kategori:

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)
Product added to compare.