Mireqenie e pergjithshme

Pas te 70-ve eshte edhe me e rendesishme sigurimi i te gjithe nutrienteve. Wellmsn 70+ permban tiamine (vitamine B1), baker dhe hekur qe ndihmojne ne energji dhe vitalitet. Vitamina B6, B12 dhe hekuri kontrbuojne ne formimin e qelizave te kuqe dhe hemoglobines. Kjo formule gjithashtu perfshin Ginseng Siberian, acid Alfa lipoik dhe koenzime Q10.

SIstemi imunitar

Imuniteti eshte edhe me i rendesishem me kalimin e moshes. Wellman 70+ perfshin nje sere vitaminash si vitamine C, B6, B12 dhe D pluss mineralet zink dhe hekur qe ndihmojne ne forcimin e sistemit imunitar.

Keshilla e Departamentit te Shendetit ne Mbreterine e Bashkuar: te rriturit mbi 65 vjec duhet te marrin nje suplement qe permban vitamine D

Shendeti i meshkujve

Wellman 70+ perfshin nutriente specifik qe jane zgjedhur me kujdes per rolin e tyre mbeshtetes per shendetin e meshkujve perfshire vitaminen B6 qe ndihmon ne rregullimin e aktivitetit hormonal. Nivelet e larta te kafeines, duhani, stresi dhe alkooli shkaktojne uljen e niveleve te zinkut ne trup. FAktore si caji ose marrja e fbrave te tepert mund te pengojne perthithjen e ketij minerali te rendesishem.

Kjo formule gjithashtu e perfshin zinkun qe ndihmon ne normalizimin e niveleve te testosteronit.

 

Shikim normal

Retina dhe lentet mund te demtohen pergjate viteve nga ekspozimi ne diell, duhani dhe ndotja. Vitamina C dhe E ndihmojne ne mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ, si dhe zinku ndihmon ne mirembajtjen e nje shikimi normal.

 

Funksini Kognitiv

Eshte e rendesishme te mbajme trurin te shendetshem dhe aktiv ndersa plakemi. Wellman 70+ perfshin hekur, jod dhe zink qe ndihmojne ne nje funksion kognitiv normal plus acidi pantotenik qe ndihmon ne performancen mendore.

Gjithashtu permban Vitamine B6 & B12, biotin dhe vitamine C qe ndihmojne ne mirefunksionimin e sistemit nervor.

Zemra dhe qarkullimi i gjakut

Wellman 70+ permban vitamine B1 qe ndihmon ne mirefunksionimin e zemres ndersa Vitamina B6 dhe B12 kontribuojne ne metabolizmin e homocisteines dhe formimin e qelizave te kuqe te gjakut. Formula gjithashtu ka vitamine C qe ndihmon ne perthithjene hekurit, shume e rendesishme per vegjetarianet.

-Pa ngjyrues artificiale

-Pa gluten

-Pa konservante

-Pa kripe ose maja

-Wellman 70+ nuk eshte testuar ne kafshe

-I pershtatshem per vegjetariane

Perdorimi: Nje tablete ne dite me vaktin tuaj kryesor. Pijeni me uje ose nje pije te ftohte. Nuk duhet te pertypet. Mos e tejkaloni dozen e rekomanduar ditore. Te merret me stomak plot.

100 Artikuj

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)

in the same category

8 produkte të tjera në këtë kategori:

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)
Product added to compare.