• -10%
  • I ri
    Mustela Stretch Marks Oil Mustela - 1

Mustela Maternité Stretch Marks Oil Pa Parfum është formuluar posaçërisht për të parandaluar shfaqjen e strijave gjatë shtatëzënësisë. Formula e saj përmban vetëm 4 përbërës, të gjithë me origjinë natyrore. Së pari, vaji i avokados, i cili është i pasur me acide yndyrore thelbësore, ndihmon në rivendosjen dhe mirëmbajtjen e filmit hidrolipidik të dobësuar gjatë shtatëzënësisë; koncentrati i vajit maracuja dhe kompleksi i acidit hialuronik sigurojnë elasticitet në lëkurë, duke parandaluar kështu shfaqjen e strijave; vaji i lulediellit organik, i pasur me acide yndyrore thelbësore, hidraton lëkurën. Së fundmi, vitamina E në përbërjen e saj qetëson dhe plotëson lëkurën, duke ofruar një ndjesi ngushëlluese pas përdorimit. Cilësia e saj e pasur rrëshqet në lëkurë gjatë aplikimit, duke e bërë këtë produkt ideal për masazh. Në fund të fundit, ky vaj zbut, elastikon lëkurën dhe siguron një ndjesi satiny.

Si të përdoret

Vendosni Mustela Maternité Stretch Marks Oil Pa Parfum në mëngjes dhe në mbrëmje në bark, ije, kofshë dhe gjinj. Nuk duhet të aplikohet në gjinj gjatë gjidhënies ose plagëve të fundit të cezarianëve. Lejon veshjen e shpejtë.

100 Artikuj

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)

in the same category

7 produkte të tjera në këtë kategori:

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)
Product added to compare.