TriAcneal Expert Avene

TriAcneal Expert Avene, një risi nga Pierre Fabre Research, ka një veprim të trefishtë selektiv për të kufizuar rrezikun e përhapjes bakteriale (demonstruar in vitro në P. acnes), për të zvogëluar skuqjen dhe për të nxitur eliminimin e puçrrave. Promovon zvogëlimin e pikave të zeza dhe zbut strukturën e lëkurës.

Retinaldehidi stimulon rinovimin e qelizave, pengon melanogjenezën dhe stimulon prodhimin e kolagjenit.

X-Pressin ka një veprim shtresues, favorizon zvogëlimin e pikave të zeza, përmirëson pamjen e poreve dhe rafinon strukturën e lëkurës.

Uji Termik Avène rikthen të gjitha vetitë e tij qetësuese dhe anti-irrituese.

1 Artikulli

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)

in the same category

8 produkte të tjera në këtë kategori:

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)
Product added to compare.