Eugenol

Përdoret si bar për qetësimin e dhimbjeve të dhëmbit (një pambuk i lyer vendoset brenda kavitetit të dhëmbit të prishur), në mbushjet e përkohshme dentare me oksidin e zinkut dhe si përbërës në preparatet e higjienës orale. Ai mund të përdoret dhe si aromatizues. Esenca e karafilit ka veti antihelmintike.

99 Artikuj

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)

in the same category

8 produkte të tjera në këtë kategori:

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)
Product added to compare.