Log in with social account

  • Google
  * * * * * 25% ULJE * * * * * Përfitoni nga zbritje prej 15% nëse regjistroheni përmes Facebook +10% zbritje kuponi që mund të përdoret brenda 30 ditësh.

  Vitabiotics – Menopace Calcium

  ALL2,400.00
  Quantity

  Përshkrimi i Produktit

  Menopace Calcium  eshte e formuluar specifikisht per te dhene nje meshtetje shtese per femrat gjate menopauzes, duke kombinuar formulen Menopace me kalcium te shtuar qe eshte e nevojshme per te ndihmuar ne kocka te shendetshme. Formula unike me 24 perberes perfshin vitamine B6 qe kontribuon ne rregullimin e aktivitetit hormonal  si dhe 100mg isoflavone te sojes.

  Menopace Kalcium me vitamin D

  Ndersa plakemi, vecanerisht rreth periudhes se menopauzes , densiteti i kockave mund te ulet  si rezultat i reduktimit te nivelit te estrogjenit. Kalciumi ndihmon ne reduktimin e humbjes se mineralit te kockes ne femrat ne post-menopauze. Densiteti i ulet i kockave eshte nje faktor rrisku per fraktura te kockave, keshtu qe eshte e rendesishme te mbajme te rregullt marrjen e kalciumit ne kete periudhe.

  Menopace Calcium ofron 700mg kalcium, plus magnezium, zink dhe vitamine D, te cilat ndohmojne nje mirembajtjen e kockave. Bazuar ne kerkimete fundit, Menpoace Calcium ofron nivele te larta te vitamines se dielit, vitamines D, qe luan rol ne shume aspekte te shendetit, perfshire perthithjen dhe perdorimin e kalciumit ne dieten tuaj  si dhe kontrbuon ne funksionimin normal te sistemit imunitar.

  Rregullimi i aktivitetit hormonal

  gjate menopauzes, nevelet e disa hormoneve specifike mund te ndryshojne. Menopace Calcium perfshin vitaminen B6 qe ndihmon ne rregullimin e aktivitetit hormonal.

  Mireqenie & Vitalitet

  Menopace Calcium Ofron vitaminat B1, B6 dhe B12 qe kontrbuojne ne mirefunksionimin e sistemit nervor, plus acid pantotenik, hekur dhe baker qe ndihmojne ne energji.

  Estrogjeni ka nje efekt pozitiv ne prodhimin e kolagjenit, substance qe merr pjese ne strukturen e kockave dhe lekures. Pas menopauzes, prodhimi i estrogjenit bie ndjeshem. Menopace Calcium Perfshin Vitamine C qe ndihmon ne formimin e kolagjenit, lekures, kockave, kerceve, dhe eneve te gjakut.

  Vitamina per shendetin e zemres

  Nivelet e uleta te estrogjenit mund te ndikojne ne shendetin kardiovaskular dhe zemres ne femrat ne moshe. Menopace Calcium perfshin tiamine (tiamine) qe kontribuon ne funksionimin normal te zemres, nderkohe qe vitminat B6 dhe B12splus folati kontribuojne ne metabolizmin e homocisteines.  Mbajtja e niveleve te uleta te aminoacidit ne gjak homocisteine eshte e lidhur me shendetine zemres.

  • E pershtatshme per vegjetariane
  • Pa xhelatine
  • Pa gluten
  • Pa ngjyrues artificiale
  • Pa konservante
  • Pa kripe, maja dhe laktoze
  • Menopace Calcium nuk eshte e testuar ne kafshe
  • Menopace Calcium nuk permban medikamente

  Perdorimi: Dy tableta ne dite me vaktin tuaj kryesor. Pijeni me uje ose nje leng te ftohte. Mos e pertypni. Mos e tejkaloni Dozen e rekomanduar ditore. Te merret me stomak plot.

  100 Items